Wyborne owoce małym wydatkiem

sadzonki jagody kamczackiej

Borówka amerykańska i jagoda kamczacka to krzewy owocowe coraz częściej hodowane w domowych skwerach. Najlepiej zasadzić je wiosną lub jesienią. Borówka amerykańska wynosi 450 odmian. Są to rośliny wytrzymałe na niskie temperatury, które potrzebują do wzrostu stanowisk oświetlonych. Borówka amerykańska wzrasta do 2 metrów, wymaga kwaśniej ziemi z wysoką zawartością próchnicy. Miejsce wzrostu ma posiadać zawsze wilgotne podkłady – borówka posiada płytki system korzeniowy. Wymaga także regularnego podcinania. Borówka amerykańska sadzonki zyskują na popularności dzięki apetycznym, soczystym owocom, jakich wartość jest stosunkowo nieznaczna – dlatego zainteresowanie uprawą borówki amerykańskiej tak jak w aspekcie amatorskim. Nie są bez znaczenia dodatkowo pozytywy uzdrawiające borówki amerykańskiej, m. in. owocny wpływ na wzrok.

sadzonki jagody kamczackiej

Optymalne są sadzonki 2-3 letnie, wysokości od 30 do 40 cm. W największym stopniu rekomendowane do uprawy ogrodowej są odmiany Bluecorp i Bluegold. Plony dorastają od połowy lipca do początku września, zbierane są kilka dni po wybarwieniu. Jagoda kamczacka ma niskie zapotrzebowania klimatyczne oraz glebowe, zalecane są podłoża próchniczne, trochę kwaśne, o średniej wilgotności. Spora wytrzymałość na choroby i minimum wymaganych kuracji pielęgnacyjnych to zasadnicze plusy danego krzewu. Jagoda kamczacka sadzonki dostępne są w wielu formach rosyjskich, polskich, kanadyjskich, z jakich najbardziej znane to Wojtek i Atut. Czas od zakwitnięcia sadzonki jagody kamczackiej do zbioru owoców to 4- 6 tygodni. Kwitnienie zaczyna się około 15stego kwietnia. Słodko- kwaśne owoce, rosnące do nawet 5 cm długości, to żyzność substancji odżywczych, na przykład witaminy, polifenole czy antyoksydanty, osiągające w owocach jagody kamczackiej najważniejszy stan pośród wszystkich owoców. Chcesz wciągnąć się w cokolwiek wymagającą hodowlę krzewów owocowych, które odwdzięczą ci się wspaniałymi produktami- zainwestuj w sadzonki borówki amerykańskiej i jagody kamczackiej.