W jaki sposób zdrowe odżywianie wpływa na nasz organizm?

żywność ekologiczna

Zdrowe odżywianie, a więc dawanie organizmowi wszelkich mikro- i makroelementów, jest przepustką do zdrowia. Obiekcje może budzić tymczasem jakość produktów. Produkowanie na dużą skalę doprowadziła, że jakość wyrobów ogromnie ucierpiała – wpadki zdarzają się także sporym i znanym firmom (obecność antybiotyków w wędlinach popularnego producenta). Niezwykle częstą praktyką jest zamienianie składników substytutami w miale, które nie tylko redukują sumpt wytwarzania, lecz mają być zapewnieniem dłuższej świeżości. Pokrewnie sprawa ma się z warzywami – przepełnione komponentami chemicznymi mogą tygodniami leżeć, zanim ukaże się początkowa plamka pleśni. Niepewności wywierają także sposoby hodowli – część uprawiana jest na specjalnym gruncie, a nie w glebie, w oranżeriach, gdzie źródłem światła jest żarówka. Te czynniki sprawiają, iż plony, które trafiają do sklepów i mieszkań, żadną miarą się mają do natury, a w związku z tym powodują, iż zdrowie żywienie, pomimo najlepszych chęci i prób, nie zdoła być zdrowe.

żywność ekologiczna

Ratunkiem w takiej sprawie jest bio żywność. Mleko bezposrednio od krowy, jaja od kur nie więzionych w małych klatkach, mięcho od hodowcy (przebadane przez weterynarza), który nie karmił zwierząt antybiotykami, warzywa i owoce z poletek i sadów, gdzie nie wykorzystuje się oprysków i wspomagaczy, niemodyfikowany cukier i ryż. Czy pragnąc się odpowiednio odżywiać trzeba poszukiwać ekologicznych farm i czy wiąże się to ciągle z dalszymi wyjazdami? Nie. Zdrową żywność można dostać w miastach. Przeważnie są to małe sklepiki albo stoiska, ponieważ odsetek Polaków poszukujący tego rodzaju produktów jest nadal mały. Może stać się zatem, że asortyment takiego miejsca sprzedaży nie jest satysfakcjonujący. W takim przypadku warto sprawdzić, czy w miejscu zamieszkania zlokalizowany jest jakiś punkt – w przeglądarce napisać słowa „żywność ekologiczna sklep” lub „zdrowa żywność sklep internetowy” jeśli ktoś preferuje kupowanie przez Internet.