W jaki sposób wyłączyć adblue w wozie ciężarowym?

Wyłączanie adblue

Nowoczesne ciężarówki a także autokary, a nadchodzących latach też pewnie pojazdy osobowe, zaopatrywane są w przyśpieszacze zasilane roztworem karbamidu. Podyktowały to regulaminy powiązane z ochroną natury, przymuszając producentów żeby aplikowali tego rodzaju patenty do wytwarzanych swoją fabrykę pojazdów. Jednak, analogicznie niczym protektory cząsteczek stałych, nowe rozwiązanie prędko stało się zmartwieniem w podobny sposób dla kierowców a także spółek ładunkowych. Czemu do tego doszło? A więc roztwór karbamidu, osiągalny pod terminem handlowym Adblue, jest mieszaniną silnie żrącą. Wykorzystywane są specjalne zbiorniki do jej składowania, lecz tymczasem przytrafiają się częste dysfunkcje oraz przecieki. Jeśli na skutek nieszczelności zabraknie tego roztworu w pojeździe, komputer maszny przejdzie w program ratunkowy, zezwalając na jazdę z szybkością wyłącznie 25 kilometrów na godzinę/h, czy teżlub podobnie. Oczywiste jest, że gdy taka sytuacja dotyka kierowcę w trasie, nie jest wesoły. Podobnie z resztą tak samo jak przewoźnikowi, jaki przez poślizg w dostawie produktów będzie zmuszony zapłacić kolosalne grzywny finansowe.

	wyłączanie adblue

wjaki sposób można poradzić sobie z takowym uporczywym rozwiązaniem już od niedawna wiemy. W obrocie pojawiają się następne spółki, które zapewniają przewoźnikom wyłączanie adblue w naszym aucie.Wszystko ogranicza się do prawidłowego przeprogramowania komputera, żeby wspomniany ignorował informację, że pojemnik adblue stał się pusty i dopuszczał na kontynuowanie jazdy. Transportowcy chętnie wykorzystują tą możliwość, ponieważ trudno można to wypatrzyć w czasie kontroli, katalizatory z reguły nie ulegają pospiesznemu zużyciu, a na czas kontroli sprawnosci starczy odzyskać dawny program do komputera silnika oraz napełnić zasobnik adblue, tak aby całość zaczęła od nowa funkcjonować w taki sposób, jak zaprojektowała fabryka. Przedsiębiorcy odważają się na tego typu postępowanie, gdyż zaoszczedzone pieniądze wydają się przekraczać zapłatę ewentualnej sankcyj przewidzianej za powyższy proceder.