Uprawa borówek- przydatne informacje

Okres letnio-jesienny to czas, w jakim natura jest nadzwyczaj szczodra a także obdarza nas wspaniałymi podarkami ze wszystkich stron. Oprócz pięknych widoków rozkwitających drzew a także krzewów, poza wspaniałą pogodą, szczególnie warto docenić szeroką gamę owoców, osiągalną o tej porze roku.

Jabłka, truskawki, brzoskwinie, są to owoce niezmiernie znane w Polsce, zazwyczaj do kupienia w przystępnych cenach na każdym kramie. Często hodowane w polskim klimacie, tworzą stały czynnik letnich przysmaków. Lecz od dłuższego czasu trwa trend na testy kulinarne a także poszerzanie swej palety poznanych smaków. Jednym z popularniejszych owoców, jakie drzewiej były nieco niedostępne, jest borówka. Choć owoc ten znany był od dawna, dopiero teraz jego sława napływa do Polski z Ameryki.
Borówka ze swą intensywnie fioletową powłoką niezmiernie przypomina jagodę i stąd również wielokrotnie jest z nią pomylona. Sadzonki bywają 3 lub 4-letnie, natomiast cechą charakterystyczną rodzaju Chandler jest niebywale duży format plonów. Poniektóre zdołają sięgać choćby 2,5 centymetra w średnicy! Są nadzwyczaj soczyste oraz w pełni wyrośnięte plony mają słodki a także rześki posmak, jakiego nie można pomylić z żadnym innym. Na dodatek borówka Chandler to bardzo zdrowy owoc, pełen witamin a także mikroelementów, koniecznych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Mimo słodyczy jaką proponuje, borówki są bardzo niskokaloryczne. Dzięki temu są doskonałym pomysłem na zakąskę, lub w charakterze dodatku do rozmaitego typu wypieków.

W naszym kraju istnieje mnóstwo upraw borówek przeróżnych odmian, w tym borówka Chandler, lecz ich ceny wciąż pozostają trochę wyższe w zestawieniu z wartościami owoców ogólnie uznawanych za tradycyjnie polskie. Mimo wszystko, owoc ten to bez wątpienia nabytek wart wydanej gotówki.

borówka Chandler


Smak jaki kryje w sobie borówka Chandler to przeżycie, które trudno usunąć z pamięci. Nic tylko się zajadać!