Trochę wskazówek na rzecz kotów norweskich

Wiele osób wyznacza sobie wątpliwość, czym różni się hodowla kotów norweskich od hodowli kotów pozostałych ras. Koty norweskie leśne będą z większym natężeniem trudne, jednak bywają to jedynie pozory.

hodowla kotów norweskich

Według opowieści, rasa ta asystowała wikingom, którzy wprowadzili ją z brzegów Morza Kaspijskiego. Od tego czasu poczęły żyć w borach, skąd prowadziły byt samotników. Koty norweskie leśne, w celu dopasowania się do dojmujących wymogów życia, przez dziesięciolecia umacniały swoje owłosienie, które w efekcie będzie puszyste oraz cieplutkie. Ładne oraz niezależne, wkrótce rozbudziły ciekawość wśród mieszkańców. Pierwotna hodowla kotów norweskich leśnych powstała nuże w okolicy 1930 r. Właśnie wtenczas mieszkańcy zafascynowali się tymi zwierzętami. Mimo okresu trwania w izolacji, koty norweskie bardzo mocno przyzwyczajają się do domostwa oraz preferują obecność ludzi, jednak samodzielnie zdołają ustalić margines. Reprezentanci tej rasy są na ogół nader bystre i doskonałe pod kątem obszaru. Koty norweskie leśne osiągają przeważnie wagę od 6 do 10 kg, u samic będzie to zaś od 4 do 6 kilogramów. Bywają spore, o przedłużonym tułowiu, mają potężne łapy oraz bywają wyjątkowo mocne.
Hodowla kotów norweskich nastręcza wiele cierpliwości a także dokładności, jakkolwiek równolegle dużo czułości. Znaczny bywa fakt utrzymania standardu odmiany, aby jej reprezentanci nie odbiegali zbyt daleko od wzorca. Natomiast tym, co czyni koty norweskie leśne wyjątkowymi, będzie ich wygląd. Powiązanie ich dostojeństwa z niezależnością powoduje, że przedstawiciele tej rasy bardzo łatwo zniewalają miłość właścicieli i osiągają pośród nich względy.
Przy zakupie kotka, najbardziej ważną sprawą jest stosowna hodowla kotów norweskich leśnych. Powinniśmy nie zapominać, iż kot powinien posiadać urodzenie, pozostać w dobrym zdrowiu i nie odchylać się od standardów własnej odmiany. Sprawi to, że posiadamy pewność, iż nabywamy dokładnie takiego drapieżnika, którego potrzebowaliśmy.