Trochę wiadomości na temat lokali na konferencje

hotel konferencyjny


Hotel konferencje.

Hotel to obiekt, jaki przystaje od infrastruktury turystycznej i wykonuje płatne usługi noclegowe. Są to zasadniczo pobyty krótkookresowe. Hotel trzeba rozróżnić od pozostałych obiektów hotelarskich – takich jak: pensjonaty, motele, schroniska. Hotel winien posiadać przynajmniej 10 pokoi. Mogą to być pokoje jedno, dwuosobowe i kilkuosobowe.

Hotel poza noclegiem świadczy szereg pozostałych usług. W hotelu zlokalizowana jest restauracja, w której goście zdołają się najeść. W obiektach o lepszym standardzie jest zlokalizowane np. centrum spa, basen i inne atrakcje. Hotelom przypisywane są gwiazdki. Może to być od jednej do 5 gwiazdek. Im więcej gwiazdek, tym obiekt jest bardziej luksusowy. Jednakże w każdym państwie wymogi dotyczące ilości gwiazdek są różne. Klasyfikacji gwiazdek nie używa się w państwach skandynawskich, a klasyfikacja jest dobrowolna w krajach jak: Anglia, Francja.

Na wzorzec obiektu ma zarówno wpływ lokalizacja. Uchwałę o standardzie hotelu podejmuje wojewoda. Biorąc pod uwagę normę hotele możemy rozdzielić na: obiekty turystyczne, hotele średniej klasy i hotele luksusowe. W skład hoteli luksusowych wchodzą hotele konferencyjne mienione także obiektami kongresowymi (zbiory hotelowo-konferencyjne). Hotele na konferencje położone są w znaczących miastach i zajmują się aranżowaniem zjazdów, konferencji, bankietów i imprez okolicznościowych. Hotele posiadają sale uniwersalne, jakie wyekwipowane są w osprzęt audiowizualny, pokoje o wysokim standardzie, zaplecze gastronomi dobrane do dużej ilości gości i bazę do rekreacji i odnowy biologicznej.

W hotelowej recepcji można korzystać z oferty konsjerża. Hotele kongresowe przeznaczone są dla zamożnych klientów. Pokoje są dobrze wyposażone i obszerniejsze niż w obiektach rangi średniej. Najstarszym obiektem jest hotel w Japonii, który istnieje od 718r.