Trochę faktów na rzecz kosiarek samojezdnych Stiga

Sklep z kosiarkami

W trakcie nabywania kosiarki Stiga posiadamy z reguły sporo pytań, toteż niezmiernie istotne jest, którą kupimy. Najlepsze są kosiarki spalinowe. Z drugiej strony elektryczne zalecane są do skwerów o co najmniej pół kilometra metrów kwadratowych ogródka.

kosiarka samojezdna stiga

Jeśli ogród jest większy niż 100 metrów kwadratowych to najlepsza jest kosiarka samojezdna Stiga. Ma ona dużo więcej zalet a wady elektrycznej to przede wszystkim przewód, który zawsze wlecze się za nami i trzeba stale mieć na niego oko. Następnym znaczącym atrybutem jest moc silnika. Nie jest ona wysoka, i trzeba bardzo się napracować, żeby ściąć na przykład wysoką trawę. Bardzo często przydarza się, że pozostaje ona pod kosiarką i nie trafia do kosza, to niesłychanie wielki kłopot.

Kosiarki elekryczne

Tanie kosiarki elektryczne nie są również wyposażone w napęd, posiadają je wyłącznie te droższe gatunki, a cena jest podobna jak tych na benzynę. silnik w każdym przyrządzie jest nadzwyczaj istotny, bo ułatwia nam i to w dużym stopniu pracę. Nie musimy popychać kosiarki, bowiem jedzie ona sama. Gdy mamy sporo nierówności na danym obszarze, jest to bardzo znaczące i przydatne. dużo łatwiej naprawić benzynową niż elektryczną. Jeżeli w elektrycznej popsuje się któraś cząstka, jej wymiana jest praktycznie niemożliwa i nadzwyczaj kosztowna.

kosiarka samojezdna stiga

Kosiarka samojezdna Stiga

Kosiarki samojezdne Stiga to przede wszystkim sporo zmniejszony rumor niż w gatunkach na benzynę, ale kosimy zazwyczaj raz na jakiś czas, więc nie powinno to być nikogo aż tak uciążliwe. Ogromnie dużo zależy też od tego jaki trawnik posiadamy w ogródku. Jeżeli mniejszy niż 50 metrów kwadratowych, to należałoby się pomyśleć nad ręczną kosiarką.

Kosiarka samojezdna Stiga oraz kosiarki innych firm są to urządzenia wyekwipowane w bębenek siekający, a także obracają się podczas prowadzenia do przodu siekając równocześnie murawę. Jednak tego rodzaju kosiarki nie są z reguły wyposażone w koszyk do gromadzenia zebranej murawy. Co znaczy, że przy nie wielkiej powierzchni trawy, zdołamy migiem tą trawę zebrać i wygrabić.