Szkoda z OC. Zdobądź więcej informacji!

Dopłata do kosztorysów

Jeżdżąc samochodem rzetelnie musimy dysponować wykupioną polisę OC na samochód, którym jeździmy.

Polisa OC to nic innego jak obligacja cywilna za stłuczki i kraksy, które nam się zdarzają.

Jeśli kolizja jest spowodowana nie przez nas a za pośrednictwem innejosoby kierującej samochodem, wtedy otrzymujemy odszkodowanie od stowarzyszenia ubezpieczeniowego z polisy osoby, która sprawiła kolizję. W momencie podczas gdy nie zgadzamy się z pozyskaną kwotą, po osobistych odwołaniach pozostaje nam proceder, tak zwany, odkup cesji z OC sprawcy.

Szperając w internecie zdołamy odnaleźć spółki, które trudnią się takim procederem, liczy on na tym, że działalność skupuje od nas własną szkodę, dopłaca nam różnicę a następnie już sama ubiega się o pieniądze od ubezpieczyciela. Jest to jak najbardziej legalne z tym, iż przed poczynieniem transakcji jej opłacalność jest sprawdzana przez analityka jednostki, czy jest opłacalna.
Dopłata do odszkodowań sprawia, że nie jesteśmy zdani jedynie i wyłącznie na zaniżane niejednokrotnie, wypłaty spółek ubezpieczeniowych.
Posiadamy wciąż opcję, by uzyskać kwotę większą, jaka pomoże nam w remoncie naruszonego pojazdu.
Przy podobnych procedurach nie partycypujemy w kosztach sądowych, ogólnie obok sprzedaży osobistej, zakwalifikowanej szkody, otrzymujemy zadowalające nas pieniążki i nic nas w tej chwili nie frapuje.

Inną formą jest też dopłata do kosztorysów, polega ona na dopłacie ustalonej kwoty do remontu samochodu.

dopłata do odszkodowań

Znana jest forma naprawy pojazdu w warsztacie wskazanym przez towarzystwo ubezpieczeniowe, sumy kosztorysu tego rodzaju renowacji nieraz są zaniżane i starczają tylko na renowacje w znajomych warsztatach, jednostki odkupujące szkody dopłacają wtedy pieniążki do kosztorysów, oraz w takim przypadku mijają nas wszystkie sprawy sądowe i inne niedogodnienia.

Wszystkie te strategie są ustawowe i dopuszczalne, pod wymogiem jednak, że krzywda nie rozliczona jak strata całościowa.