Smakołyki na Podlasiu


Podlasie jest regionem zajmującym wschodnią część Polski. Nazwa tej dziejowej krainy powstała od monstrualnych puszcz i kniei znajdującym się na tym terenie, czyli od bliskości lasów. Współczesne Podlasie w dalszym ciągu posiada rozległe lasy, lecz oprócz tego również ciekawe miejsca do zwiedzania. Noclegi na Podlasiu także są jak najbardziej dostępne, jako że agroturystyka tu kwitnie tak samo, jak w pozostałych miejscach kraju. Noclegi na podlasiu można znaleźć w starych, zabytkowych i zadbanych pensjonatach, lub w współczesnych pensjonatach i hotelach nastawionych na turystów, o lepszej pozycji finansowej, albowiem te są nieco droższe. Oferują one nadzwyczaj komfortowe i przyjemne pokoje, które są wyposażone komfortowo. Miłej atmosfery dostarczyć może kominek, który znajduje się także w pokoju. Noclegi na Podlasiu można też wynająć w poetycznych chatkach z barwnymi, bogato zdobionymi i malowanymi okiennicami. Standard niższy od wyrafinowanych willi, czy pensjonatów, ale urok takiego miejsca potrafi co niemiara zrekompensować. Decydując się na noclegi na Podlasiu nie sposób pominąć tego, iż oferowana regionalna kuchnia należy do jednej z nietypowych i najsmaczniejszych, jaki przyjdzie turystom wypróbować. W menu można znaleźć wyborne pierogi i kartacze, babkę ziemniaczaną, bliny litewskie nadziewane mięsem i pieczarkami i sporo innych interesujących potraw.


Podlasie, a szczególnie Suwalszczyzna słynie z licznych jezior. A więc do menu podlaskiego koniecznie włączane są ryby słodkowodne. A do tego słodycze, jak na przykład ciasto sękacz, lub wypiek pod nazwą mrowisko, innymi słowy faworki polane miodem i posypane rodzynkami. Reszty dopełnia piwo domowej roboty, jakie w tym regionie jest całkiem popularne. Na zakończenie rozsławiania kuchni podlaskiej należałoby napomknąć, o serwowanej tu czasem kuchni tatarskiej, która stanowi największą ciekawostkę tego regionu. Przykładem menu z kuchni tatarskiej może być wielowarstwowe ciasto przekładane mięsem, serem, lub też jabłkami.