Samoloty lekkie, aeroplany do sprzedaży. Ciekawe zagadanienia

samoloty na sprzedaż

Samoloty ultralekkie nazywane są nawet mikrolotami, ultralekkimi statkami powietrznymi, samolotami UL lub ULM. Ich zalążki osiągają lat osiemdziesiątych. Są to ultralekkie statki lotnicze wykorzystywane do miłośniczego latania o wadze nie przewyższającej cztersysta pięćdziesąt kilogram. Minimalna prędkość lotu poziomego nie powinna przekraczać 65 km/h. W samolotach ultralekkich konstrukcje uformowane są z drewna, metali lub kompozytów. Ów gatunek aeroplanów ofiarowany jest do hobbystycznego latania. Szybkość przelotowa to od 90 aż do 270 kilometrów na godzine, natomiast zasięg wynosi od 300 do 1800 km. Samoloty ultralekkie posiadają moc od 55 do 100 KM i dwa siedzenia. Tanie nowiuteńkie samoloty na sprzedaż wystawiane są za ok 200 tysięcy złotych. Uprawnienia na samolot ultralekki wolno nabyć m. in. w Czechach. Każdy zasiadający za kierownicą aeroplanu winien mieć akt umiejętności pilota ultralekkiego statku napowietrznego.

”samoloty

Świadectwo tego rodzaju wydawane jest poprzez ULC. W przypadku aeroplanów swojej konstrukcji niezbędne jest pozwolenie tego aeroplanu. Szkolenie składa się z porcji teoretycznej i praktycznej. Szkolenie teoretyczny obejmuje około 60 godz, a ćwiczenia praktyczne 28 godzin. Cena wszystkiego to ok trzynaście tysięcy złotych. Zgody na latanie ważne są przez pięć lat. Nad bezpieczeństwem latających pilnuje spadochron ratunkowy. Sporo samolotów ultralekkich sporządzanych jest w Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. U nas jest więcej niż czterysta miejsc przekazanych na lądowanie samolotu ultralekkiego. Od września 2011 roku istnieje możność przyziemiania samolotów ultralekkich nie tylko na lotniskach i lądowiskach. Pilot ma opcje lądowania na prywatnej posiadłości lub na cudzej za zgodą właściciela.