Planujesz hotel? Trzeba mieć pojęcie o kilku rzeczach

Budowlany projekt hotelu nie jest w tym momencie czymś, co jest się w stanie stworzyć w siedem dni, przede wszystkim jeśli chcemy zrobić to poprawnie. Funkcja ta staje się trochę bardziej zawiła aniżeli prosty rozkład domu jednorodzinnego bądź pawilonu. Powiemy wam toteż, na czym najlepiej się skoncentrować i co narysować bardziej szczegółowo.

Przede wszystkim najpierw powinno pomyśleć nad kompletnym projektem funkcjonalnym budynku. Najczęściej na samym dole sytuuje się okazałe foyer z recepcją, przebieralnią, depozytem, kasą pancerną i skrytkami, przy wejściu konieczny jest również obecny tam przez dwadzieścia cztery godziny na dobę dozorca oraz kontrola bezpieczeństwa, w której sytuuje się obserwacja holi i stref wspólnych. Również tam warto wyposażyć budynek w usługi – sklepy dostępne nie wyłącznie od wewnątrz, lecz też dla ludzi przechodzących ulicą, co ożywi obiekt. Sprzedawać wobec tego w tym miejscu możemy nie tylko szlafroki hotelowe oraz mydełka i pamiątki z danego miasta, ale również typowe artykuły żywnościowe albo innej kategorii. Czasami trzeba ulokować w tym miejscu także bank, fryzjera czy siłownię.
Sprawą zależną od gustu staje się zlokalizowanie gastronomii. Najlepszy na to jest także parter, ale nieraz świetnym wyjściem staje się knajpa na najwyższym piętrze. Widoki z niej są wtenczas kapitalne, podobnie jej bryłę można zaakcentować oraz nakłonić do skorzystania osoby, które w obiekcie nie przebywają. Czasami trzeba nadać jej formę przeszkloną i wyróżnioną.

Rozpoczynając od początkowego piętra po wyższe, w zależności od planowanej wielkości, zwykle umieszczone są sypialnie. Ilość gwiazdek wyznacza w przybliżeniu jak duże powinny być pokoje – sprzęty są zazwyczaj znormalizowane pod modularne rozpiętości oraz wielkości – i w jaki sposób urządzone – czy wystarczy mało wygodne niewielkie łóżko, czy właśnie powinniśmy dostarczyć klientowi wszystko na talerzu – jacuzzi, łapcie i szlafroki hotelowe, błyskawicznie zaopatrywany mini bufet.

szlafroki hotelowe

Jeśli poprawnie zaprojektujemy hotel, inwestor szybko zdoła liczyć na zwrot kosztów.