Parę dni w Krakowie


W rzeczywistości ciężko jest zwiedzić Kraków w jeden dzień. Aby należycie zwiedzić miasto, należałoby poświęcić swój czas a także pomyśleć o noclegu w trafnym hotelu z komfortowym dojazdem do centrum miasta. Co aczkolwiek zwłaszcza wolno polecić tym podróżnikom, jacy po prostu nie mają na tyle czasu, by prawie siedem dni wizytować w tym ładnym mieście? O ile zajechaliśmy z odległa, to warto pomyśleć o takim miejscu jak
hotel w balicach.
Na pewno powinno się zacząć oglądanie Krakowa od wizyty na rynku Starego Miasta. Pewno wielu zna, iż krakowski rynek jest najogromniejszym tego rodzaju placem w całej Europie. Tuż przy nim samym znajduje się niezwykle znaczna ilość ciekawych krajoznawczo obiektów takich jak umiane prawie każdym ludziom kojarzącym choć trochę to miasto Sukiennice czy wielgachnych formatów Kościół Mariacki. Ze szczytu wieży tego kościoła co pewien czas pobrzmiewa hejnał mariacki, odgrywany na trąbce, jaki jest zatrzymany w pewnym momencie. Legenda głosi bowiem, iż przed wiekami trębacz, grając hejnał ostrzegający obywateli o zbliżającym się ataku ze strony Tatarów, pozostał w pewnym czasie ugodzony strzałą jednego z nich. Przeto również do teraz stale hejnał jest urywany w tym samym czasie.
Na rynku zobaczymy również basztę ratuszową, która jest wyjątkową resztką po zburzonej budowli. Za to wokół samego rynku można admirować kapitalnie odnowione wielkie kamienice w których mieszczą się apartamenty, restauracje i kawiarnie.
Następnie przechodząc ulicą Grodzką wymijamy najbardziej wiekowy kościół Krakowa i również liczne, równie ładne co na rynku, kamieniczki. Przewodnicy po Krakowie z reguły później kierują turystów na Wawel. Warownia na którym przed latami urzędował Król Polski, do dzisiaj obezwładnia swoją szerokością a także odpornością. Powinno się wybrać się na dwór oraz do zieleńców w zakresie murów. Napatrzymy się tam na świątynię Zygmuntowską, w podziemiach jakiej znajdują się olbrzymie groby kilku panujących kiedyś królów oraz na zabudowania w obrębie zamku w których mieści się podobnie hotel i restauracje. Wskazane jest napomknąć, że na Wawelu pogrzebany pozostał także fatalnie zmarły w katastrofie powietrznej w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński.