Olejek do masażu – w jakim celu powinno się używać?

Aromaterapia"/

Wszystkie panie po męczącym dniu w pracy niewątpliwie marzą o odpoczynku i zupełnym relaksie. Tracenie czasu siedząc przed TV, bądź leżenie w fotelu nie przynosi nam wszak sporo satysfakcji. Niedawno modne stały się procedury relaksacyjne, za pomocą których możemy poczuć się błogo i na jakiś czas zapomnieć o udrękach oraz kłopotach tego świata. Kilka mocnych oddechów przy zamkniętych oczach, czy cicha, leniwa muzyka zaraz spowodują, iż będziemy czuć się doskonale. Jednak nie na długi czas. Jedną z analogicznych procedur relaksacyjnych będzie też aromaterapia. Jak wiadomo, kobiety lubują się w różnych wonnościach natury, są wszak podstawowymi koneserkami perfum.

Aromaterapia"/

W aromaterapii stosuje się liczne olejki eteryczne i mieszanki zapachowe, których oddziaływanie ma wpłynąć na nasz nastrój, zdrowie, bądź standardowo pełne rozluźnienie nie jedynie ciała, lecz także umysłu. Olejki eteryczne mają wymowny zapach, ale zwykle o wytwornej nucie. Posiadają niezliczoną gamę woni pasujących do każdego smaku. Większą część z nich da się użytkować do kąpieli, bądź masażu, ale zawsze musimy pamiętać, aby zauważyć, czy będą stosowne do kontaktu ze skórą. Są również kominki terapeutyczne, w których wonność wyzwala się pod wpływem ciepła i roznosi się na cały dom. Wtedy możemy się położyć, zamknąć oczy, a z głośników puścić dźwięki przyrody. Pełen relaks gwarantowany. Olejki do masażu nieraz też będą zapachowe, dzięki czemu zyskujemy nie tylko odprężający masaż swojego ciała, ale również relaksację własnego umysłu, za pomocą właśnie zapachów. Poniektóre olejki eteryczne, w czasie rozcieńczania z wodą da się również wykorzystywać do zakrapiania ubrań, przez co będą pachnieć świeżością i nie będą oddawać zapachu naszej garderoby. Mimo tego, że są konsystencji oleistej, nie będą zostawiać plam na odzieży.

Każda z kobiet niewątpliwie wielokrotnie fantazjuje o wyjeździe do SPA, gdzie nareszcie poczuje się odnowiona a także ustąpi z niej wyczerpanie dziennymi sprawami. Po takiej odświeżeniu, nie jedna z kobiet odnajdzie w sobie werwę do rozmaitych działań oraz milion nowych pomysłów, jakie zdołałaby wykorzystać w życiu powszednim bądź w pracy.