Nowomodne opcje w medycynie. Opisujemy kilka ważnych

elektrochirurgia

Najnowsze technologie w służbie medycyny pozwalają coraz to mniej inwazyjne, a tym samym co chwila bezpieczniejsze uplanowanie chirurgiczne przemian chorobowych. Elektrochirurgia określa odkrywcze kanony zaopatrzenia pola operacyjnego, antyseptyczność, skuteczność funkcjonowania a także szybką rekonwalescencję. Wykorzystanie transferu prądu elektrycznego do wycinania, usuwania i niszczenia chorobliwie zmienionych tkanek, wykorzystywane jest przeważnie w dermatologii i medycynie estetycznej. Za to radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, użytkowane w zabiegach nieinwazyjnego odmładzania karnacji i redukcji tkanki tłuszczowej. Głębokość wnikania promieniowania w cerę jest wspak proporcjonalna do częstotliwości fali, dając wynik podgrzewania tkanki. Gorąc wywołuje denaturację i zagęszczenie kolagenu, co uatrakcyjnia karnację. Jakie jest pożyteczne wykorzystanie radiofrekwencji?

elektrokonizacja

Spłycanie fałd, ujędrnianie skóry i ulepszenie owalu twarzy. Jednakże w zakresie obniżki tkanki tłuszczowej, promieniowanie radiowe aktywuje proces radiotermolizy, innymi słowy rozbioru trójglicerydów skumulowanych w tkance tłuszczowej, a później ich wymazywanie z organizmu. Pozostałym współczesnym zabiegiem leczniczym jest elektrokonizacja szyjki macicy, czyli zużytkowanie pętli elektrochirurgicznej pod czynieniem prądu o małym napięciu. Zapewnia to bezpieczne wzięcie wycinka szyjki macicy do badania biopsyjnego. Ta terapeutyczno – diagnostyczna strategia implementowana jest przy złym wyniku cytologii czy kolposkopii, co żąda poszerzenia diagnostyki o biopsję. Strategia ta gwarantuje także usunięcie odmienionych patologicznie zasięgów szyjki macicy. Zabieg jest wybitnie dobrze wytrzymywany przez pacjentki i charakteryzuje się nieinwazyjnością i ewentualnością sfinalizowania w trybie ambulatoryjnym.