Najważniejsze rozstanie z bliskim

Usługi pogrzebowe Legionowo

Śmierć bliskiej osoby to niezwykle traumatyczne doznanie

Kłopotliwe zdarzenie, przez jakie niejeden na nieszczęście musi kiedyś przejść. Odchodzą na drugi świat znajomi, rodzice, dzieci. Najbliżsi ukochani z jakimi trzeba pożegnać się na stałe.

Zaplanowanie pochówku to nie prosta kwestia. Z kilku wielorakich powodów. Po pierwsze, jesteśmy skazani radzić sobie z gigantyczną stratą oraz smutkiem. Po drugie, notorycznie wówczas budzą się lęki o swoje zdrowie i znaczenie życia. Pojawiają się niepewności istoty egzystencjalnej oraz lęk przed śmiercią.
Usługi pogrzebowe Legionowo zdołają wesprzeć w lepszym poradzeniu sobie z organizacją. Chodzi o zaufanie ostatniej drogi lubego osobie, która zadba o wszystkie detale, w czasie gdy żałobnicy mogliby spokojnie skupić się na mszy oraz doświadczaniu swojego smutku.

usługi pogrzebowe legionowo

Zakład pogrzebowy Legionowo zapewnia spokojnej ostatniej drogi

O czym należy pomnieć chowając zmarłego?

Na pochówek idziemy ubrani na czarno – kolor jest znakiem smutku. Nie powinno się przychodzić po to, aby rozmawiać o pozostałych ludziach. Znaczna ilość ludzi dookoła wręcz cierpi dlatego trzeba to uszanować. Pogrzeb nie winien stać się możliwością dla towarzyskiego spotkania. To okres koncentracji i pogodzenia się z marnością a także kruchością człowieczego żywota.

Zdaniem poniektórych nie wskazane jest zabierać na pochówek dziecka – tu należałoby pomyśleć nad tym, jakie to wydarzenie będzie miało dla niego znaczenie a także jest dla niego zmarła osoba.

Inną kwestią jest przekazywanie kondolencji. Jeśli rodzina chciała, by tegoż nie czynić – szanujmy ich decyzję. Nieraz zdecydowanie większa ilość poda serdeczny uścisk, czy prośba o kontakt w czasie szczególnego smutku. Taki gest wyrazi znacznie więcej pomocy.
Śmierć choć przeraża dorosłych oraz budzi silny żal, jest jednocześnie chwilą łągodności a także pojednania z losem. Każdych nas to przecież czeka.