Materace dla dzieci- przydatne informacje

Gdy rodzi się dziecko, mnóstwo rodziców ma nie lada kłopot ze skompletowaniem potrzebnej wyprawki. Liczba produktów i opcji wyboru powoduje, iż decyzja nie zawsze będzie łatwa. Podobne obiekcje przytrafiają się, kiedy trzeba nabyć materac do łóżeczka. Który najlepiej zakupić?

Z całą pewnością trzeba w pierwszej kolejności zaznaczyć, iż materac do łóżeczka niemowlaka odgrywa nadzwyczaj ważną funkcję. To wszak na nim niedawno narodzony maluch spędzać będzie wiele czasu w pierwszych tygodniach życia, należy tym samym zadbać o kręgosłup niemowlaka. Czym musi cechować się porządny materacyk? Po pierwsze musi posiadać odpowiednie wymiary. Nie powinien być zbyt mały w stosunku do dziecka, ale przynajmniej 20 cm od niego większy. Pamiętajmy jednak, aby zachować rozum także w drugą stronę – materac do łóżeczka nie powinien być wszak też zbyt duży oraz sterczeć poza łóżko.
Następną sprawą będzie też odpowiednia grubość – u niemowląt używa się zazwyczaj materace o długości 20 centymertów. Jeśli chodzi o budulec napełnienia, krąży na ten temat sporo opinii, jednak największą aktualnie popularnością cieszą się materace z pianką, lateksem albo lnem. Warto skierować także atencję na odpowiedni stopień miękkości. Na za sztywnym materacu będzie maluchowi po prostu niekomfortowo, za puszysty nie jest natomiast właściwy dla zdrowia. Najlepiej trzymać się zasady tak zwanego złotego środka oraz nie przesadzać w żadną ze stron. Należy pamiętać, żeby uwzględnić to, ile pociecha waży.

Końcową kwestią jest bezpieczeństwo brzdąca. Materac do łóżeczka, podobnie jak wszystkie inne akcesoria, sprzęty, gadżety czy maskotki, musi posiadać właściwe atesty i certyfikaty. W czasie zakupów należy niewątpliwie wziąć ową kwestię pod uwagę oraz nie decydować się na produkt, który nie był sprawdzony, nie realizuje wymaganych oczekiwań względem bezpieczeństwa i nie jest polecany dla dzidziusiów.