Kotek – kupujemy zwierzaka do mieszkania

O ile bywamy miłośnikami zwierzaków opłaca się kupić sobie do mieszkania przyjaciela. Pomnijmy jednakże, iż będzie to żyjąca istotka, związana z nakładem obowiązków oraz wymagająca właściwiej opieki. Do najpopularniejszych zwierząt domowych należą pies i kot. Z trzymaniem psa wiąże się więcej pracy i potrzebuje on więcej czasu, żeby mu przeznaczyć. O ile posiadamy czasochłonną profesję lub zwyczajnie często jesteśmy nieobecni w mieszkaniu, powinno się zastanowić się nad nabyciem kociaka.


Jako powszechnie wiadomo kociak jest zwierzakiem chodzącym własnymi drogami. Powiada się, że przyzwyczaja się do okolicy, a nie do ludzi. Nie wymaga dłuższych spacerów, a do załatwiania się starczy mu kuweta z dobranym żwirkiem. Pamiętajmy to tym, iż musimy go jak najczęściej opróżniać.

Gdy mamy ochotę zostać posiadaczem kota z rodowodem, należy się zastanowić nad rasą jaką są koty syberyjskie. Wywodzą się one z Syberii, ich sierść definiowana będzie jako w połowie długowłosa. Będą zwierzakami ruchliwymi, ze sporym temperamentem. Lubią się wspinać i przeskakiwać, nierzadko da się je dojrzeć wylegujące się przykładowo na szafie. Temperament koci jest autonomiczny, a w domostwie potrafi sprawować się bardzo przyjacielsko. Jeżeli zdecydujemy się na dobór tej rasy, należy odwiedzić miejsce, którym jest hodowla kotów syberyjskich. Kupując zwierzaka z podobnego punktu, może i wydamy więcej, jednak zaczniemy mieć pewność, iż pozostała zachowana nieskazitelność rasy.
Koty syberyjskie rasowe będą wyzwolone od genetycznych chorób. Pamiętajmy o szczepieniach własnego zwierzęcia oraz o regularnych wizytach u lekarza weterynarii. Warto dbać także o odpowiednią karmę, szczególnie u kotów wykastrowanych i o pielęgnację sierści. Szczegóły postępowania ze zwierzakiem z pewnością powie nam właściciel hodowli. Dobrze będzie wyprowadzać swojego kotka z domu na przykład do ogródka. Pomimo tego, że dziś jest on zwierzakiem udomowionym, jego temperament drapieżnika oraz jego niezależność się zazwyczaj obnaża.