Kilka słów w kwestii platformy vintage.

ubrania vintage

Wyraz „vintage” zdaje się przewijać w różnego rodzaju współczesnych mediach znacznie częściej od dłuższego czasu. Warto wiedzieć, co ono znaczy, ponieważ samo to pojęcie jest całkiem ciekawe.
Vintage to pewny charakterystyczny wzór, którego odzwierciedlenia znajdziemy obecnie podobnie jak w nauce, jak i w malarstwie. Początkowo było to stwierdzenie stosowane przede wszystkim w kulturze, w której to zaistniał z początku XIX wieku. Polegało to generalnie na noszeniu rzeczy charakterystycznej dla mody z innej epoki historycznej. Wielokrotnie również projektowano rozmaite części ubioru tak, aby wyglądały na bardzo przeszłe. Łączono też fasony specyficzne dla przeróżnych epok, jak przykładowo architekturę gotycką z renesansem.
Dziś mianem vintage nazywa się ubrania starsze, aniżeli 20 lat, chociaż ta fraza nie ma dokładnej, powszechnie uznawanej definicji. Co więcej odzież vintage musi się składać właściwie z elementów wysokiej jakości, które nie są zbyt uległe na uszkodzenia.

odzież vintageW tej chwili w internecie funkcjonuje już sporo platforma vintage, która pozwala na wykreowanie ubioru w tym stylu zdecydowanie łatwiej, niż 10 lat wstecz. Wskutek tego uproszczenia fason ten jest w ostatnim czasie coraz to bardziej popularny. Zwłaszcza dotyczy to pań. Nierzadko można zobaczyć obecnie na naszych ulicach ludzi przyodzianych tak jak w średniowieczu albo renesansie
Co ciekawe, rozpoczyna od jakiegoś czasu działać także w muzyce, co więcej w projektowaniu wnętrz. Nieraz innowacyjne rzeczy, jak fragmenty umeblowania, projektowane są na wzór epok przeszłych, co nadaje wnętrzu niezmiernie specyficzny temperament.
Tymczasem samo słowo ma korzenie wszak z winiarskiej nomenklatury. Znaczy ono wino wyprodukowane w jednym, szczególnym okresie. Elementem kluczowym do uznania danego trunku za vintage jest użycie winogron uzbieranych tylko podczas tegoż sezonu plonów.