Kilka słów o do0mu starców

Nasze społeczeństwo coraz to szybciej się starzeje nie podlega to jakiekolwiek dyskusji. Dlatego nadzwyczaj ważką rzeczą pozostaje urządzanie specjalnych miejsc, które będą mogły się prawidłowo zająć takimi ludźmi nie ledwie starszymi, jednak również chorymi. Praca z takimi ludźmi jest niezmiernie trudna, wymagająca dużej empatii, cierpliwości oraz zrozumienia. Pamiętajmy, że my też kiedyś będziemy wiekowi i chcielibyśmy być traktowani z należnym szacunkiem. Dom opieki daje nie wyłącznie dach nad głową. To także zapewnienie utrzymania, garderoby, dostępu do świadczeń rekonwalescencyjnych i uzupełnienie dnia powszedniego poprzez organizację czasu wolnego każdemu zamieszkującemu to miejsce. To również pomoc i wsparcie w skomplikowanych momentach. Obcowanie z takimi osobami daje sporo uciechy, bo starsi ludzie tak jak i my pragną czuć się ważne oraz pomocne. Mają swe potrzeby, jakie stale w mniejszym bądź również większym stopniu zdołamy zaspokoić. Dać cokolwiek przyjemności przez zainteresowanie, łączną rozmowę czy też przechadzkę. Bez wątpliwości, profesja przy starszych ludziach nie jest usłana różami. Trzeba się liczyć z pomówieniami, wymyślaniem, przekleństwami i innymi nieciekawymi sytuacjami. W każdym bądź razie to proces starzenia a także postępowa demencja przyczynia się do takiego, a nie innego zachowania starsztych ludzi. Mowiąc wprost starość nie rozpieszcza, chociaż każdy inaczej ją przechodzi. Wspaniale by było, gdyby to dzieci zajmowały się swymi bliskimi. Jednakowoż rzeczywistość pozostaje inna oraz starsze osoby w większości przypadków muszą mieć zapewnioną troskę. Spotykam się czasem z określeniem takiej organizacji jako dom starców gdańsk. Bezsprzecznie nie jest to zbytnio inteligentne określenie domu opiekującego się starusz. Duzo lepiej brzmi dom dla postaci starszych. Nasi nestorzy zasługują nie jeno na trafną a także doświadczoną opiekę, lecz także na szacunek pomimo swoich pejoratywnych cech.