Jak? przyodziać córkę na Pierwszą Komunię?

Kreacja na Pierwszą Komunię

Miły dla oczu wizerunek dziecka, które to idzie do komunii jest niesłychanie istotny dla rodziców. Stroje komunijne mają w zwyczaju się wyróżniać estetycznym wykończeniem i schludnością, lecz równocześnie sprawiać poczucie odświętnych. Komunia to niezwykle istotna chwila w życiu każdego Chrześcijanina i powinno się zadbać o to, aby dziecko w tym wyjątkowym czasie czuło się ładne i zadbane.

bolerko komunijne i rękawiczki

bolerko komunijne

Kostium dziewczynki, która idzie do Komunii Świętej, winien się komponować z kilku składników. Jest to suknia oraz często bolerko komunijne i rękawiczki komunijne. Taki całokształt wygląda skromnie i dziewczęco. Kostium powinien być skończony z troskliwością o szczegóły, jest dozwolone go jeszcze uwydatnić wiankiem nakładanym na głowę. Suknie komunijne w wprawnych firmach tworzone są ze świetnej jakości materiałów, które przepuszczają powietrze, nie sprawiają podrażnień i nie ograniczają. Dziewczynka powinna się czuć śmiało a suknia nie może ograniczać jej ruchów. Jasnobiałe materiały, takie jak satyna czy bawełna są eleganckie i świetnie zdobią strój dziewczynki.

Suknie komunijne

Suknie z reguły są długie – wyniosłość momentu i msza w świątyni tego potrzebują. Jednakże w wyborze osiągalne są również sukienki krótkie, które dzieci mogą dla przykładu ubrać na czas przyjęcia spędzonego z familią. Sklepy proponują także buciki i balerinki utrzymane w jasnej barwie, które będą odpowiednim i niezbędnym dodatkiem do sukienki. Co więcej wystarczy zakupić białe rajstopki. Bolerko komunijne jest dozwolone zastąpić pelerynką, która na pewno odpowiedniej się sprawdzi podczas zimnego dnia. Dodatki takie jak świeczka, różaniec czy modlitewnik to ubogacenie komunijnej wyprawki, które zazwyczaj można dostać w sklepach z asortymentem do komunii.

Pierwsza Komunia to uroczysty czas, który potrzebuje odświętnej oprawy. Dzieci winny mieć świadomość, w jakiej ceremonii są uczestnikami. Strój jest wyłącznie uzupełnieniem najważniejszego – spotkania z Jezusem i możności uczestniczenia w mszach jako dojrzały Chrześcijanin przyjmujący eucharystię.