jak poprawnie dbać o meble


Meble wykonane ze skóry są praktyczne i bezproblemowe do utrzymania w czystości. Ale należy o nie dobrze dbać, tak aby skóra nie straciła własnego poblasku i barwy, nie rozciągnęła się i nie została podarta lub nie popękała. Ażeby utrzymać je w właściwej kondycji nie musimy jednakowoż używać żadnych drogich specyfików. Wystarczy poprawnie o nie dbać.
Powinno się pamiętać, iż narożniki skórzane nie powinny mieścić się w pobliżu źródeł gorąca. musimy wobec tego być bardzo czujnym, gdy planuje się postawienie sofy lub foteli w pobliżu grzejników. Muszą one być ustawione w odległości co najmniej 40-50 centymetrów. Jeżeli skóra się zamoczy przenigdy nie stosuj suszarki. Jeżeli to możliwe, możesz łatwo wysuszyć ją, jeżeli wystawisz sofę czy też fotel na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.
Powierzchnia skóry jest w większości wypadków nader gładka i być może się wydawać, że nie będzie zbierała kurzu. Nie jest to jednak prawda, a malutkie części kurzu mogą zatykać pory skóry. Stąd też w czasie odkurzania nie zapomnij o delikatnym odkurzeniu również sofy. Najlepiej zrobić to za pomocą puszystej szczotki, jaka nie uszkodzi delikatnej tekstury skóry.

Zabrudzenia z mebli skórzanych najlepiej likwidować miękką szmatką, zmoczoną w zwykłym mydłem. To jest wystarczające, aby utrzymać w czystości meble stworzone ze skóry.
Specjalną uwagę powinno się zwrócić na plamy, które pojawiają się na skórze. Wypada sprawdzić rodzaj i miejsca pochodzenia zabrudzenia, ażeby znaleźć właściwe narzędzie, pozwalające je zniwelować. Powinno się pamiętać, że do usunięcia np. plamy od smaru potrzeba tylko wilgotnej ściereczki, jaką następnie zostawia się w spokoju. Po kilku dniach rozpuści ona skazę całkowicie. Z kolei ślady po długopisach i mazakach najłatwiej sczyścimy wacikiem zamoczonym w alkoholu. Nie powinno się jednakże drapać trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza że istnieje ryzyko usunięcia starej farby, a nawet zniszczenia w tym miejscu skóry.
Wielu właścicieli mebli skórzanych decyduje się na dokładny ich przegląd – łącznie z oglądaniem wnętrza sofy – mniej więcej raz do roku. Po takim czasie można zawsze mieć coś do naprawienia.