Gabitety masażu limfatycznego.

Co to jest masaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to działanie fizjoterapeutyczne, mające na celu usprawnienie krążenia limfy. Dochodzi do niego podczas specjalistyczne masażu wykonywanymi rękami terapeuty lub innymi urządzeniami. Drenaż limfatyczny powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy nie zaszkodzą osobie podczas wykonywanego masażu. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest zapobieganie różnego rodzaju chorób, niwelowanie obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.

Zastosowanie drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny Kraków proponuje wiele rozwiązań i technik, dzięki którym zostaje przepchnięta chłonka. Zabiegi wykonywane są w przypadku pojawieniu się obrzęków, a jego skutki poprawiają funkcjonowanie układu odpornościowego i zapewniają usuwanie toksyn z organizmu. Podczas zabiegu masuje się okolice węzłów chłonnych z ich ominięciem. Masaż powinno wykonywać się okrężnymi, przepychającymi i wyciskającymi ruchami. W trakcie zabiegu można wykonuje się masaże klatki piersiowej, grzbietu, kończyn, brzucha, karku, głowy i twarzy. Wskazaniami do przeprowadzenia masaż limfatycznego są: niewydolność żylna, zespół ciaśni nadgarstka, choroba niedokrwienna kończyn dolnych, limfopatia polekowa, choroba zwyrodnieniowa stawów i inne.

drenaż limfatyczny kraków

Wybierz odpowiedni gabinet

Jednak, aby wykonać tego rodzaju masaż, należy zapoznać się z przeciwwskazaniami i zakazami dotyczącymi jego wykonywania. Drenaż limfatyczny kraków umożliwia wykonanie zabiegu przez doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów, stosujących nowoczesne, innowacyjne, sprawdzone metody, a wszelkie usługi dokładnie omawiane są z pacjentem. Przebieg masażu odbywa się w czystych, specjalnie przygotowanych ku temu warunkach, które pomagają się zrelaksować i odprężyć. Specjalistyczny masaż sprzyja poprawie zdrowia fizycznego, usuwania toksyn, odprężenia psychicznego, jak również jest zabiegiem profilaktycznym.