Folie okienne na szyby

Nadchodzi ten moment, kiedy porzucasz dom rodzinny i wyprowadzasz się do innego miasta. Coś takiego nie zdarza się codziennie i ma pewno jesteś bardzo podekscytowany. Czasami jednak nie wszystko okazuje się idealne.

folie okienne

Może okazać się, że mieszkanie, do którego się przeprowadzasz jest po prostu brzydkie. Że ściany malowano jakieś wieki temu i wciąż straszą one żółtym, pastelowym kolorem, że okna są stare, plastikowe i brzydkie, gołe ściany straszą, wielkie okna odsłaniają cię przed sąsiadami, a nawet nie da się powiesić firanek, ponieważ nie ma karnisza. Co zrobić w takiej sytuacji?
Świetnym rozwiązaniem w takich przypadkach są folie okienne. Można je stosować na naprawdę wiele sposobów i pełnić one mogą wiele funkcji. Mogą przyciemniać, redukować nagrzewanie we wnętrzu, można dzięki nim zapewnić sobie reklamę, istnieją także takie antywłamaniowe, które chronią przed opłakanymi skutkami wandalizmu. My jednak skupimy się na sposobie, w jaki folie okienne wykorzystać może ktoś, kto po prostu pragnie umilić sobie mieszkanie w jakimś konkretnym miejscu.

Zaletą, którą niewątpliwie cechują się tego typu folie jest fakt, iż pozwalają one na zmatowienie powierzchni czy stworzenie mozaiki – które bez problemu przepuszczą światło, ale uniemożliwią postronnym osobom na zajrzenie do naszego mieszkania. Ten zabieg stosuje się także w biurach, ponieważ kiedy boksy są jedynie przeszklone, bardzo łatwo można sprawić, iż osoba siedząca w środku będzie odczuwała pewien stopień intymności – po prostu należy przykleić do szyb pasy matowej, mlecznej folii.
W mieszkaniu folia, którą nakleimy na szyby może być ozdobiona na najróżniejsze sposoby. Oferta rynkowa jest dość spora i nie ma obecnie problemu z zamówieniem folii, które niczym zimowy szron, wymalują na naszych oknach płatki śniegu, ale też kwiaty i inne wzory.