Do czego służy piłka rehabilitacyjna?

Najlepszy sen to istota któregokolwiek dnia. Jeśli będziemy wypoczęci, prościej nam uporać się z przeciwnościami, jakie niesie którykolwiek następny dzień tygodnia.

W wyspaniu się nie ulega wątpliwości pomaga wygodne łoże, a konieczną jego elementem będzie materac. Który dobrać? To zależne jest od naszych wymogów jak i stanu swego kręgosłupa. W sytuacji, gdy masz kłopot z plecami na pewno trafny dla nas będzie materac ortopedyczny do spania.

Materace ortopedyczne często mają rzetelne atesty na przykład Janpol. Nie posiada uniwersalnego materaca, jaki byłby odpowiedni dla każdego z nas. Jednakże dla mężczyzn z schorzeniami kręgów szyjnych najodpowiedniejszy będzie materac ortopedyczny.

poduszka mimos

Są piernaty z bardzo przeróżnych materiałówna przykład lateksowe a więc tak zwane materace lateksowe. Wybranie najlepszego, trafnego tworzywa piernatu będzie zależny od naszych indywidualnych upodobań. Istotną właściwością jaką powinien posiadać odpowiedni materac jest to, iż musi tworzyć porządną podporę dla kręgów szyjnych.

Należy zwrócić uwagę na to w jakiej pozycji śpimy.Postacie śpiące plecami do dołu muszą dawać sobie jaśka pod nogi, a śpiące bokiem, powinny umieszczać jaśka między stawami skokowymi.

Bardzo ważną pomocą przy schorzeniach związanych z plecami czy też ogólnie z układem ruchowym będzie piłka rehabilitacyjna. Usprawnia ona wzmocnienie umięśnienia przy kręgosłupie. Służy do wykonywania ćwiczeń korygujących wady sylwetki na przykład osteoporozę. Aktywne siad na piłce wspiera mięśnie grzbietu oraz polepsza równowagę. Na dodatek w trakcie takich ćwiczeń dajemy ulgę kręgosłupowi.

Z kolei poduszka mimos będzie dedykowana dla niemowląt. Jest to poduszeczka lekarska. Redukuje nacisk główki malucha na podłoże. Poduszki tego rodzaju są atestowane oraz zupełnie niezagrożone. Leczy i zapobiega pojawianie się tak zwanej płaskiej głowy u noworodka. Wykonana z tworzyw bezpiecznych dla dzieci. Redukuje asymetryczność mięśni, umożliwia swobodę ruchów główką.

poduszka mimos