Dlaczego wygląd uzębienia jest taki ważny?

W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych i fotografii upublicznianych dużemu gronu adresatów, aparycja jest cechą ogromnie znaczącą a dodatkowo w istotny sposób wpływającą na to w jaki sposób odbieramy siebie. Jednym z czynników, który odgrywa najistotniejszą funkcję w naszej samoakceptacji jest stan uzębienia. nieskazitelny uśmiech to podstawa. Równe, białe i błyszczące zęby nie jest jednak banalnie utrzymać, a jeszcze ciężej jest taki wynik osiągnąć w sytuacji, gdy przez lata obchodzimy gabinet stomatologiczny kraków.

Wskazane jest mimo to pamiętać, że estetyka nie jest pojedynczym powodem, przez wzgląd na który należałoby troszczyć się o zęby. Są one bowiem częścią aparatu mowy, jaki stanowi również pierwsze ogniwo systemu trawiennego. Wreszcie to w jamie ustnej przebiega drobienie żywności a także początkowy etap rozpadu cukrów, w którym wykorzystywane są zęby i ślinianki.

gabinet stomatologiczny kraków


Następują tamże procesy mechaniczne oraz chemiczne, po czym początkowo przetrawione pożywienie przemierza dalszą drogę, aby wreszcie zmienić się w energię oraz mikroelementy potrzebne organizmowi do funkcjonowania. Jeżeli więc ten prymarny krok, który zachodzi w jamie ustnej, przebiega niewłaściwe, to z każdym następnym jest tak samo. Próchnica i kamień czynią, że wspólnie z wartościowymi elementami do naszego organizmu przenikają substancje podobne do tych, które powstają podczas procesu gnilnego. Zdoła to ujemnie wpływać na zdrowie. Udowodniono, że wadliwy stan zębów wpływa na stan zdrowia, w szczególności na trudności z trawieniem i z sercem. Ładny uśmiech jest więc nie tylko składnikiem wpływającym na atrakcyjność, natomiast także na jakość życia.

Występują jednak sytuacje, kiedy uzębienia nie można już odzyskać, a jedynym wyjściem jest wyrwanie. Nie wolno się wtedy zastanawiać – jeżeli tyko istnieje taka sposobność, powinno się jak najszybciej pozbyć się problemu, ażeby chor ząb nie wpływał na organizm. Dobre centra stomatologiczne zapewniają usługę zastępowania niedostatków przez implanty, które umożliwiają przez kolejne lata napawać się ślicznym i zdrowym uśmiechem.

gabinet stomatologiczny kraków