Dlaczego należy pojechać do Italii?

Italia to kraj bezkonkurencyjny pod wszelkim aspektem. Wycieczka tam zostanie z całą pewnością przeżyciem niezwykłym, w wymiarze podobnie metafizycznym jak i turystycznym. W przypadku Włoch w szczególności powinno się połączyć takie dwa przejawy.
Pielgrzymki do Włoch liczne biura organizują wypoczynkowe i kościoły. Wybierając się możemy spodziewać się nie tylko pilota wszak również opiekuna duchowego jakim będzie ksiądz. Pozostaje jedynie życzyć każdemu wielkich doświadczeń!

pielgrzymki do włoch

Nie sposób opisać ani nawet wymienić wszystkich ładnych a takżeciekawych punktów, bo każdy zakamarek jest w tamtym miejscu w jakiś sposób osobliwy. Może za sprawą nie tylko budowli ale i pełnych życia ludzi oraz gorącego klimatu. Wskazane jest aczkolwiek zwracać uwagę na chociaż niektóre. Zaczynając od północy warto zwiedzić Wenecję. Plac i plac świętego Marka to pierwszy z znaków chrześcijaństwa i perełka architektury światowej. W duchowy klimat Italii idealnie wprowadzi was Asyż. Miejsce to jest świadectwem życia średniowiecznej, chrześcijańskiej Europy. Asyż to miasto urodzin świętego Franciszka ale też ciągle aktywne miasto kultu religijnego. Kościół w Turynie to następne miejsce które warto zwiedzić. Znajduje się tam Całun Turyński, o jakiego znaczeniu dla chrześcijan nie trzeba mówić.

pielgrzymki do włoch

Rzym to centralne miasto każdej pielgrzymki. To esencja katolików, sadyba papiestwa i duchowe centrum katolików z calutkiego globu. Bazylika świętego Piotra, Lateran, Forum Romanum i dużo, dużo innych. Rzym starożytny jak i chrześcijański możemy zwiedzać bardzo długo. Obowiązkowym punktem jest z pewnością środowa konferencja generalna z Głową Kościoła, jeśli tylko ten będzie obecny w mieście. Masa pielgrzymów kończy zwiedzanie na wiecznym mieście. Jeżeli jednak zdecydujemy się jechać znacznie dalej na południe, przeżycia będą nie do opowiedzenia. Rejon zatoki neapolitańskiej może nie jest szczegółowo uduchowiony ale klimat oraz piękno śródziemnomorskiego krajobrazu pozwolą odpocząć jak i ucieszą każdego. To miejsce jest jak z baśni. Wybierając się na gorącą Sycylię powinniśmy zwiedzić San Giovani Rotono miejsce egzystencji św. Ojca Pio, jednego z największych charyzmatyków w przeszłości kościoła. Renoma tego miejsca wzrasta co rok.