Dlaczego kobiety coraz częściej poprawiają swój wygląd?

Każda kobieta chce być postrzegana jako piękna, zadbana i seksowna. Kobiety uwielbiają się malować, kupować kosmetyki, chodzić do fryzjera, korzystać z usług kosmetyczki czy też dbać o swoje paznokcie. Jest to u nich naturalne. Chcą podobać się mężczyznom, dlatego też starają się dbać o swoją kondycję i sylwetkę. Kobiety coraz częściej decydują się na zajęcia fitness czy też korzystają z karnetu na siłownię. Szczupłe i lekko umięśnione ciało u kobiet jest obecnie modne i promowane w mediach. Innym trendem są także operacje plastyczne, które również cieszą się coraz większym powodzeniem. Kobietom nie wystarcza już makijaż, chcą zmieniać kształt swojej twarzy, jej rysy, powiększają sobie piersi czy pupę. Na ich zachowanie ogromny wpływ mają media, które pokazują celebrytki chlubiące się danego rozmiaru gabarytami. Największą modą ostatnich miesięcy są operacje ust. Skąd o tym wiemy? Ze statystyk, które mówią o tym, ile razy w wyszukiwaniach pojawiło się chociażby hasło: powiększanie ust kraków. Badania pokazują, że mężczyznom duże usta u kobiety są symbolem płodności i wpływają na pociąg seksualny. Problem zaczyna się w momencie, gdy rozmiary ust stają się przesadnie duże. Wiele osób po operacji plastycznej ust wygląda jak przerysowana postać z kreskówki. Mówi się nawet o „kobietach-glonojadach” czy też tzw. „ryboustych”. Chirurdzy plastyczni alarmują, aby nie decydować się na przesadne zmiany w naszym wyglądzie. Każda operacja poprzedzona jest szeregiem wizyt z dokładnym wywiadem lekarskim dotyczącym stanu zdrowia, a także mnóstwem badań we właściwie każdym obszarze. Specjaliści wspominają też o możliwych powikłaniach, które wiążą się z każdą operacją – szczególnie plastyczną. Musimy się z tym liczyć, po raz kolejny decydując się na zabieg, gdyż jest to coś o wiele poważniejszego niż wizyta u kosmetyczki.