Czy warto inwestować w nowiutkie techniki?

inspekcja tv

Przewierty sterowane, kraking i inspekcja tv to nic innego jak bezwykopowa odnowienie rur czy budowa sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych oraz światłowodowych. Przewierty sterowane to metoda bezwykopowego urządzania rur za pomocą profesjonalnych maszyn do tego określonych. Dzięki skorzystaniu tego modelu właśnie machin możliwe bywa wkroczenie pod ziemię sieci światłowodowe, elektryczne lub wodno-kanalizacyjne bez wymogu prowadzenia kosztownych i niepotrzebnych rowów.

Jeśli chodzi o kraking wiertniczy to to z kolei staje się strategia bezwykopowej rotacji sieci wodno-kanalizacyjnej tuż przy pomocy wiertnicy aż do horyzontalnych przewiertów sterowanych, a również profesjonalnych głowic krakingowych. Wykorzystując tą pionierską technikę jesteśmy w stanie wymieniać ciągi wodno-kanalizacyjne nawet z budulców miękkich czy kruchych. Technika ta powoduje, iż dużo przycinamy koszty wymiany wiekowych, nieszczelnych systemów sanitarnych. To z kolei przekłada się na obniżenie utrudnień w ruchu ulicznym bądź pieszym, i też zmniejsza zanieczyszczenia w środowisku miejskim. Bywa to metoda niezwykle polecana przede wszystkim w terenach zabudowanych, gdzie tak de facto nie ma w tym momencie miejsca na wprowadzanie dodatkowych, nowych sieci.

przewierty

Z kolei jeśli chodzi o inspekcje tv, to najprościej da się powiedzieć, że staje się to wykorzystanie wysokiej jakości kamery cyfrowej wyposażonej w dodatkowy silnik. Czyli jest to tak naprawdę telewizyjna inspekcja kanalizacji oraz również rurociągów. Inspekcja TV umożliwia wyśledzenie oraz precyzyjną lokalizację naruszenia rurociągu czy miejsca przerostu korzeni. Kamera bywa tak wykonana, iż pozwala wykryć wszelkie niepoprawności, nawet w zespoleniach rur. Inspekcja tv umożliwia na znalezienie przerośniętych korzeni, wskazuje położenia nielegalnych przyłączy, konkretnie lokalizuje uszkodzone miejsca, wskazuje stopień zanieczyszczenia czy pokonaną odległość. Każda z tych procedur zarówno przewierty sterowane, kraking jak i inspekcja tv staje się innowacyjna technologicznie. Są to metody, które umożliwiają zaoszczędzić także czas jak i finanse przy realizowaniu zleceń, zatem też są to technologie coraz bardziej popularne.