Coaching i psychoterapia przez internet

 

Coaching online i psychoterapia online – czy ma to sens?

coaching online

Coach czy psycholog?

Jeśli od dłuższego czasu czujesz, że twoje życie stoi w miejscu lub nie idzie w dobrym kierunku, warto skorzystać z usług coacha, który pozwoli spojrzeć na wszystkie sprawy z dystansu. Takimi usługami zajmuje się coaching bielsko. Z łatwością można znaleźć podobne usługi w internecie ponieważ obecnie bardzo dużo osób korzysta z powodzeniem z pomocy coachów.

Coaching online?

Coach jest osobą, która pomoże podjąć nam odpowiednie decyzje o zmianach. Pomoże również odzyskać pewność siebie i pogłębić dotychczas posiadane zdolności. Jest to osoba, która „popycha” nas w kierunku działania. W ten sposób rozwijamy nasze umiejętności o wiele szybciej. Z usług coachingowych coraz częściej korzystają właściciele firm lub sprzedawcy.  Jeśli masz dużo poważniejszy problem i nie potrafisz go przepracować, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług psychoterapeuty online. Oferta takiej konsultacji i psychoterapii jest idealnym rozwiązaniem dla osób z depresją – ponieważ nie muszą wychodzić z domu, ludzi mieszkających za granicą i w małych miejscowościach, gdzie dostęp do podobnych placówek jest utrudniony.

psychoterapeuta online

A może psychoterapeuta?

Psychoterapeuta online przyda się też osobom z zaburzeniami lękowymi, silnym stresem. Z takiej formy pomocy mogą skorzystać także pary, które przechodzą kryzys w związku. Oferta zastosowań jest bardzo szeroka.  Terapia odbywa się w zaciszu domowym, w wyznaczonym wcześniej terminie. Jest bezpieczna i chroni naszą prywatność. Spotkania przy pomocy kamery internetowej są tak samo skuteczne jak tradycyjna forma psychoterapii, co zostało zresztą potwierdzone.

 

A psycholog?

Nie musimy się już wstydzić tego, że idziemy do psychoterapeuty. Spotkanie odbywa się w naszym własnym domu i nikt nie jest w stanie się o tym dowiedzieć. Do komunikacji najczęściej używany jest Skype. Potrzebne jest też dobre łącze internetowe i kamera.  Przed rozpoczęciem psychoterapii odbywamy spotkanie konsultacyjne, których celem jest ocena problemu. i diagnoza.  Czas trwania takiej sesji to 50 minut. Za taką formę spotkań zapłacimy przelewem bankowym.